گزارش بازدید از شرکت قشم ولتاژ

banner

نشست مشترک هیئت مدیره انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق ایران و

رییس هیات مدیره شرکت قشم ولتاژ به همراه بازدید از شرکت قشم ولتاژ

تهیه کننده: سیده راضیه پوریحیی

به دنبال دعوت شرکت قشم ولتاژ از هیات مدیره انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق ایران، نشست مشترک هیات مدیره انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق ایران و رییس هیات مدیره شرکت قشم ولتاژ در روز شنبه مورخ 1397/08/05 از ساعت 14:30 در محل دفتر مرکزی این شرکت به آدرس تهران، خیابان لاله زار نو، بین کوشک و منوچهری، کوچه مصباح کریمی، پلاک 14، واحد 10 برگزار گردید. لازم به توضیح است که این نشست در قالب دویست و پنجمین جلسه هیات مدیره انجمن برگزار شد.

در ابتدای نشست ضمن خوش ‌­آمدگویی رییس محترم هیات مدیره شرکت قشم ولتاژ (جناب آقای مهندس جبال بارزی) به اعضای هیئت مدیره، از اعضا دعوت نمودند طی بازدید، با محصولات و خدمات قابل ارایه این شرکت آشنا شوند.

نکته قابل ذکر این­که تا قبل از نشست مشترک، برداشت بیشتر اعضای هیات مدیره از نوع فعالیت­ های قشم ولتاژ مبنی بر دو فعالیت شاخص این شرکت، یعنی «آموزش» و «فروش قطعات زیمنس» بود. اما در این بازدید با برخی از فعالیت­ های این شرکت از جمله فعالیت­ های زیر آشنا شدیم:

 • برگزاری دوره ­های آموزشی دوره ­های تخصصی کنترل و ابزاردقیق (به صورت حضوری)
 • تهیه نرم­ افزارهای آموزشی (خودآموز) مالتی مدیا/ Web Based
 • طراحی و ساخت لوازم کمک آموزشی در حوزه مهندسی کنترل و ابزاردقیق
 • یک­پارچه سازی سیستم ­های کنترل (System Integrator)
 • طراحی و ساخت پانل­ های ریتال/ تامین قطعات پانل ­ها (به صورت لوازم یدکی)
 • طراحی و ساخت تابلوهای کنترل
 • تامین قطعات سیستم کنترل زیمنس
 • سیستم­ های رباتیک (آموزشی/ دانش آموزی و دانشجویی/ صنعتی)
 • سیستم ­های مکاترونیک
 • فناوری IoT و بسترسازی استفاده از این فناوری در حوزه مهندسی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون
 • فعالیت ­های پژوهشی و تالیف مقاله، جزوه آموزشی و کتاب

شرکت قشم ولتاژ بنیانگذار بومی ­سازی فناوری اتوماسیون صنعتی، رباتیک، مکاترونیک، ابزاردقیق، انرژی­ های خورشیدی، هیدرولیک، نیوماتیک، CNC، قدرت و الکترونیک و … فناوری IoT می­باشد. همچنین در سال 1394 موفق به اخذ مدرک دانش بنیان در حوزه ­های مختلف اعم از رباتیک شده است. در بازدید از شرکت جناب مهندس بارزی توضیحاتی در رابطه با تعدادی از ربات ­های ساخته شده توسط مهندسین این شرکت از جمله ربات صنعتی دلتا (با 3 درجه آزادی) و با قابلیت حرکت سریع در تمامی جهات و قابل استفاده در صنایع مختلف، ربات صنعتی (با 4 درجه آزادی جهت جابه‌جایی قطعات با ابعاد و وزن‌های مختلف در خطوط تولید کارخانجات)، سیستم­ های رباتیک هوشمند جهت به روز رسانی خطوط تولید صنایع مختلف مجهز به تکنولوژی IoT و سیستم کنترل و ربات­های دیگر ارایه نمودند. در ادامه از بخش­های مختلف شرکت از جمله دپارتمان فروش، آموزش فنی و مهندسی و تولید بازدید به عمل آمد. نرم ­افزارهای تعاملی این شرکت با شبیه ­سازی سخت ­افزار در محیط نرم ­افزار به کاربر این امکان را می‌دهد که با صرف کمترین هزینه به صورت خودآموز جهت فراگیری دوره­ های اتوماسیون صنعتی، ابزاردقیق و مکاترونیک اقدام نماید.

در ادامه مذاکرات، در رابطه با همکاری­ های متقابل انجمن با شرکت صحبت شد. دبیر انجمن پیشنهاد دادند که دوره ­های آموزشی تخصصی با همکاری شرکت قشم ولتاژ برگزار شود. شرکت قشم ولتاژ اعلام آمادگی نمود در صورت معرفی کارآموز از طرف انجمن، قشم ولتاژ همکاری ­های لازم را در این­ خصوص داشته باشد (در قالب همکاری­ های پیش بینی شده در تفاهم­نامه­ ای که متعاقبا فیمابین کمیته آموزش انجمن و شرکت قشم ولتاژ تنظیم خواهد شد). هم­چنین با توجه به  تجربه فعالیت شرکت قشم ولتاژ در زمینه IoT پیشنهاد داده شد این شرکت مسئولیت کمیته فناوری­ های نوین انجمن پیرامون مباحث IoT می­باشد را نیز بر عهده بگیرند. شرکت قشم ولتاژ اعلام آمادگی نمود با کمیته­ ی تخصصی فناوری ­های نوین و از جمله در خصوص ممیزی شرکت های فعال در حوزه مهندسی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون که متقاضی اخذ گواهینامه دانش بنیان هستند، همکاری داشته باشند.

 


دیدگاه به گزارش بازدید از شرکت قشم ولتاژ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری