گزارش بازدید از شرکت قشم ولتاژ

گزارش بازدید از شرکت قشم ولتاژ
5 (100%) 1 vote
banner

نشست مشترک هیئت مدیره انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق ایران و

رییس هیات مدیره شرکت قشم ولتاژ به همراه بازدید از شرکت قشم ولتاژ

تهیه کننده: سیده راضیه پوریحیی

به دنبال دعوت شرکت قشم ولتاژ از هیات مدیره انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق ایران، نشست مشترک هیات مدیره انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق ایران و رییس هیات مدیره شرکت قشم ولتاژ در روز شنبه مورخ 1397/08/05 از ساعت 14:30 در محل دفتر مرکزی این شرکت به آدرس تهران، خیابان لاله زار نو، بین کوشک و منوچهری، کوچه مصباح کریمی، پلاک 14، واحد 10 برگزار گردید. لازم به توضیح است که این نشست در قالب دویست و پنجمین جلسه هیات مدیره انجمن برگزار شد.

در ابتدای نشست ضمن خوش ‌­آمدگویی رییس محترم هیات مدیره شرکت قشم ولتاژ (جناب آقای مهندس جبال بارزی) به اعضای هیئت مدیره، از اعضا دعوت نمودند طی بازدید، با محصولات و خدمات قابل ارایه این شرکت آشنا شوند.

نکته قابل ذکر این­که تا قبل از نشست مشترک، برداشت بیشتر اعضای هیات مدیره از نوع فعالیت­ های قشم ولتاژ مبنی بر دو فعالیت شاخص این شرکت، یعنی «آموزش» و «فروش قطعات زیمنس» بود. اما در این بازدید با برخی از فعالیت­ های این شرکت از جمله فعالیت­ های زیر آشنا شدیم:

 • برگزاری دوره ­های آموزشی دوره ­های تخصصی کنترل و ابزاردقیق (به صورت حضوری)
 • تهیه نرم­ افزارهای آموزشی (خودآموز) مالتی مدیا/ Web Based
 • طراحی و ساخت لوازم کمک آموزشی در حوزه مهندسی کنترل و ابزاردقیق
 • یک­پارچه سازی سیستم ­های کنترل (System Integrator)
 • طراحی و ساخت پانل­ های ریتال/ تامین قطعات پانل ­ها (به صورت لوازم یدکی)
 • طراحی و ساخت تابلوهای کنترل
 • تامین قطعات سیستم کنترل زیمنس
 • سیستم­ های رباتیک (آموزشی/ دانش آموزی و دانشجویی/ صنعتی)
 • سیستم ­های مکاترونیک
 • فناوری IoT و بسترسازی استفاده از این فناوری در حوزه مهندسی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون
 • فعالیت ­های پژوهشی و تالیف مقاله، جزوه آموزشی و کتاب

شرکت قشم ولتاژ بنیانگذار بومی ­سازی فناوری اتوماسیون صنعتی، رباتیک، مکاترونیک، ابزاردقیق، انرژی­ های خورشیدی، هیدرولیک، نیوماتیک، CNC، قدرت و الکترونیک و … فناوری IoT می­باشد. همچنین در سال 1394 موفق به اخذ مدرک دانش بنیان در حوزه ­های مختلف اعم از رباتیک شده است. در بازدید از شرکت جناب مهندس بارزی توضیحاتی در رابطه با تعدادی از ربات ­های ساخته شده توسط مهندسین این شرکت از جمله ربات صنعتی دلتا (با 3 درجه آزادی) و با قابلیت حرکت سریع در تمامی جهات و قابل استفاده در صنایع مختلف، ربات صنعتی (با 4 درجه آزادی جهت جابه‌جایی قطعات با ابعاد و وزن‌های مختلف در خطوط تولید کارخانجات)، سیستم­ های رباتیک هوشمند جهت به روز رسانی خطوط تولید صنایع مختلف مجهز به تکنولوژی IoT و سیستم کنترل و ربات­های دیگر ارایه نمودند. در ادامه از بخش­های مختلف شرکت از جمله دپارتمان فروش، آموزش فنی و مهندسی و تولید بازدید به عمل آمد. نرم ­افزارهای تعاملی این شرکت با شبیه ­سازی سخت ­افزار در محیط نرم ­افزار به کاربر این امکان را می‌دهد که با صرف کمترین هزینه به صورت خودآموز جهت فراگیری دوره­ های اتوماسیون صنعتی، ابزاردقیق و مکاترونیک اقدام نماید.

در ادامه مذاکرات، در رابطه با همکاری­ های متقابل انجمن با شرکت صحبت شد. دبیر انجمن پیشنهاد دادند که دوره ­های آموزشی تخصصی با همکاری شرکت قشم ولتاژ برگزار شود. شرکت قشم ولتاژ اعلام آمادگی نمود در صورت معرفی کارآموز از طرف انجمن، قشم ولتاژ همکاری ­های لازم را در این­ خصوص داشته باشد (در قالب همکاری­ های پیش بینی شده در تفاهم­نامه­ ای که متعاقبا فیمابین کمیته آموزش انجمن و شرکت قشم ولتاژ تنظیم خواهد شد). هم­چنین با توجه به  تجربه فعالیت شرکت قشم ولتاژ در زمینه IoT پیشنهاد داده شد این شرکت مسئولیت کمیته فناوری­ های نوین انجمن پیرامون مباحث IoT می­باشد را نیز بر عهده بگیرند. شرکت قشم ولتاژ اعلام آمادگی نمود با کمیته­ ی تخصصی فناوری ­های نوین و از جمله در خصوص ممیزی شرکت های فعال در حوزه مهندسی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون که متقاضی اخذ گواهینامه دانش بنیان هستند، همکاری داشته باشند.

 


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
فهرست سایت