راهنمای تدوین و ارسال مقالات

دستورالعمل تهیه و ارسال مقالات

 

مجله کنترل، مجله‌ای علمی-پژوهشی است که در برگیرنده تازه‌ترین نتایج تحقیقات نظری و کاربردی در علوم مختلف مرتبط با مهندسی کنترل و ابزاردقیق می‌باشد. از میان مباحث مورد نظر این مجله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1)      مدلسازی، شناسایی، شبیه‌سازی و بهینه‌سازی سیستمها.

2)      تحلیل وطراحی سیستمهای کنترل پیشرفته همچون سیستمهای کنترل خطی و غیرخطی، سیستمهای کنترل تطبیقی، مقاوم و بهینه، سیستمهای کنترل هوشمند، سیستمهای کنترل تصادفی، سیستمهای کنترل گسسته پیشامد و ترکیبی، سیستمهای ابعاد وسیع.

3)      مکاترونیک و روباتیک.

4)      ابزاردقیق و سيستمهاي تركيب داده و اطلاعات سنسوري.

5)      اتوماسیون صنعتی همچون سیستمهای کنترل گسترده، رابط انسان- ماشین، سیستمهای ایمنی و تشخیص خطا، سیستمهای زمان حقیقی و سیستمهای کنترل سوپروایزری.

کاربردهای مورد علاقه این مجله وسیع بوده و می‌تواند دربرگیرنده انواع فرایندها باشد. از آن میان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1)      سیستمهای هدایت و ناوبری.

2)      فرایندهای صنعتی شامل فرایندهای شیمیایی و بیوتکنولوژی.

3)      فرایندهای استخراج و فراوری مواد معدنی.

4)      سیستمهای حمل و نقل و خودروهای خودکار.

5)      تولید و توزیع نیروی برق.

6)      مهندسی محیط زیست و هواشناسی.

7)      مهندسی تکنولوژی تولید.

8)      سیستمهای اقتصادی و مالی.

9)      سیستمهای اطلاعاتي، مخابراتی و شبكه‌هاي صنعتي.

10)  مهندسی پزشکی.

11)  سيستمهاي آموزشي هوشمند.

 

زبان

مقالات به هر دو زبان فارسی و انگلیسی پذیرفته می‌شوند. با این وجود به نویسندگان گرامی پیشنهاد می‌گردد مقالات خود را به زبان انگلیسی ارسال نمایند تا خوانندگان بیشتری در سطح بین‌المللی بتوانند از مقالات آنان بهره گیرند.

راهنمای تهیه و تدوین مقالات

مقالات ارسالی باید به ترتیب شامل بخشهای زیر باشد:

عنوان، نام نویسندگان همراه با نام موسسه متبوع هر نویسنده، چکیده، واژه‌های کلیدی، مقدمه، بدنه مقاله، نتیجه‌گیری، سپاسگزاری (در صورت وجود)، پیوست (در صورت وجود)، مراجع، شکلها، جداول و تصاویر.

شیوه تدوین
متن مقالات شامل چکیده، بدنه مقاله، مراجع و زیرنویسها باید با فونت 12 زرنگار (zar) و با فاصله double میان خطوط، در صفحات A4 یکرو یک ستونی و تحت نرم‌افزارهای Word2002/XP تهیه گردد.
آدرس نویسندگان
آدرس پستی کامل همه نویسندگان همراه با شماره تلفن و دورنگار(فکس) و نشانی پیام‌نگار(email) نویسنده عهد‌ه‌دار مکاتبات در برگه مستقلی چاپ و به همراه مقاله ارسال گردد.
چکیده
هر مقاله باید شامل چکیده فارسی مقاله در حداکثر 200 واژه، کلیدواژه فارسی در حداکثر 5 واژه، عنوان، چکیده و کلیدواژه انگلیسی باشد.
تصاویر و عکسها
در هنگام ارسال مقاله جهت داوری نیازی به ارسال اصل تصاویر و عکسها نمی‌باشد، ولی رونوشت ارسالی باید واضح باشد. پس از تایید مقاله، ارسال اصل تصاویر و عکسها جهت چاپ مقاله ضروری می‌باشد.
مراجع

به کلیه مراجع باید در متن ارجاع داده شده باشد. مراجع باید با شماره مشخص گردند و جزئیات آنها به شرح زیر در پایان مقاله به ترتیب حروف الفبای نویسندگان ظاهر گردد:

مقالات: [شماره مرجع] نام خانوادگی و نام کامل همه نویسندگان، “عنوان مقاله”، نام کامل مجله یا کنفرانس، سال انتشار یا تاریخ برگزاری، شماره مجله یا شماره جلد، شماره صفحات.

کتابها: [شماره مرجع] نام خانوادگی و نام کامل همه نویسندگان، عنوان کتاب، نام مترجم (در صورت وجود)، نام کامل ناشر، سال انتشار.

واحدها
کلیه مقالات باید از واحد استاندارد SI (متریک) در تمام بخشهای مقاله استفاده نمایند. در کنار واحد SI می‌توان از واحد انگلیسی در داخل پرانتز نیز استفاده نمود.
طول مقالات
حداکثر حجم مقالات در هنگام چاپ 15 صفحه می‌باشد که معادل حدود 7500 واژه می‌باشد. برای چاپ صفحات بیشتر و یا رنگی لازم است هزینه‌ای معادل 200,000 ریال (25 دلار آمریکا) برای هر صفحه به حساب مجله واریز گردد.
فرایند ارسال مقاله

مقالات قابل چاپ در مجله شامل مقالات کامل پژوهشی، مقالات کوتاه، یادداشتهای پژوهشی، بحث و اظهار نظر در مورد مقالات چاپ شده و مقالات ویژه (مثل مقالات مروری و آموزشی مورد علاقه مجله) می‌باشد. توصیه میگردد پیش از ارسال مقالات ویژه با سردبیر مجله مکاتبه گردد.

لازم است نسخه الكترونيكي همراه با يك نسخه چاپي از مقاله جهت داوری به نشانی مجله ارسال شود. مقالات جهت داوری به داوران متخصص ارسال میگردد. در پایان تایید یا رد هر مقاله توسط هیئت تحریریه مجله انجام خواهد پذیرفت. سردبیر مجله نتیجه داوری را برای نویسنده عهده‌دار مکاتبات ارسال خواهد نمود. در صورتی که نیاز به تصحیح مقاله باشد، تصحیحات باید منحصرا محدود به موارد ذکر شده باشد. در سایر موارد نویسنده لازم است سردبیر را در جریان هر گونه تغییر و یا تصحیح دیگری قرار دهد. در هر صورت مسئولیت صحت و سقم مطالب بر عهده نویسنده خواهد بود. در صورتی که مقاله جهت چاپ پذیرفته شود، لازم است دو نسخه از اصل مقاله همراه با نسخه الکترونیکی آن به دفتر مجله ارسال گردد. پس از چاپ، یک نسخه از مجله همراه با 5 نسخه از مقاله به هر یک از نویسندگان اهدا خواهد گردید.

در صورت تایید مقاله، نویسندگان لازم است فرم انتقال حق انتشار آن به “انجمن مهندسان کنترل و ابزاردقیق ایران” را تکمیل و به همراه اصل مقاله ارسال نماید. نویسندگان لازم است موافقت کتبی دارندگان حق کپی بخشهایی از مقاله که از مراجع و منابع دیگر نسخه‌برداری شده است را دریافت و به دفتر مجله ارسال نمایند.

بدينوسيله از كليه اساتيد، پژوهشگران و كارشناسان مهندسي كنترل و ابزاردقيق جهت ارائه مقالات خود در این نشریه دعوت به عمل مي‌آورد. خواهشمند است مقالات خود را به صورت الكترونيكي به آدرس: control@isice.ir ارسال فرماييد.


در حال بارگذاری